مراحل طراحی سایت

طراحی وب سایت شامل مراحلی است که برای موفقیت سایت و جلوگیری از بروز مشکلات باید انجام  شود.

در این مقاله ما سعی داریم تمام مراحل طراحی سایت را جهت افزایش کارایی سایت و بهبود رتبه، به صورت کلی برای شما بیان کنیم :

طراحی سایت

1. تحقیقات
اولین و مهمترین گام برای سایت، هدف و نوع فعالیت بر روی پروژه است. اینکه در سایت قرار است چه امکاناتی قرار گیرد و متناسب به امکانات موجود در سایت آن را طراحی کنند و اطلاعات مربوط به نیازمندیهای مشتریان را تحقیق کنند و بر روی سایت قرار دهند.

2. برنامه ریزی دقیق
برنامه ریزی دقیق جزء اصلی ترین مراحل طراحی سایت محسوب می شود. بعد از تحقیق در مورد خواسته های مشتریان و بررسی دقیق نیازها، برنامه ریزی صورت می گیرد.

در این مرحله، تولید محتوای مناسب و هماهنگی با فعالیت مشتری بسیار حائز اهمیت است. این مرحله شامل متن، تصاویر، نمونه کارها، رنگ، فونت و…می باشد که با آنالیز کردن همه موارد و در صورت تایید دوطرفه از سمت مشتری و مدیر سایت، پروژه به مرحله اجرا می رود.

3. ایجاد نقشه سایت(sitemap)
بعد از برنامه ریزی خدمات سایت، زمان آن است که نقشه سایت ساخته شود. نقشه سایت بر اساس اولویت های اصلی سایت ساخته می شود و اینکه کدام صفحات اصلی است یا کدام جزء مقالات یا بلاگ ها قرار می گیرد!

منوها ارتباط با کاربران را تعیین می کند پس برای نقشه سایت باید یک لیست کامل از نقشه سایت تهیه کنید و این لیست به عنوان چک لیست در مراحل مختلف سایت استفاده می شود.

4. طراحی سایت
این مرحله نمای ظاهری وب سایت است در این گام قالب کلی سایت مانند سربرگ ها(header)، ساختار منو، چیدمان محتوا و تصاویر و… طراحی و ایجاد می شود.

ظاهر سایت تاثیر بسیار زیادی بر روی کاربران می گذارد و می تواند نظر مخاطبان را جلب کند.

همچنین ظاهر سایت باید متناسب با نوع فعالیت موجود و محتوای سایت هماهنگ باشد. محتوای سایت اصلی ترین قسمتی است که کاربران به آن توجه می کنند و یک سایت موفق، سایتی است که علاوه بر ظاهر زیبا، تصاویر گرافیکی با کیفیت بالا و محتوای مناسب داشته باشد.

5. کدنویسی
مجموعه آقای وب، با داشتن برنامه نویسان متبحر و حرفه ای می تواند آغاز کننده سایت با کدنویسی در سطح بالا باشد.

کدنویسی سایت زمانبرترین قسمت طراحی سایت محسوب می شود که با انتخاب طراحی سایت داینامیک و طراحی سایت استاتیک، کدنویسی توسط برنامه نویسان شروع می شود.

سرعت سایت و بازدهی مناسب جزء مهمترین مسائل در کدنویسی است.

6. راه اندازی
بعد از مرحله کدنویسی، سایت به مرحله نهایی خود می رسد و زمان آن می رسد که سیستم راه اندازی شود.

راه اندازی سایت با مطالعه و تجربه و مهارت احتیاج دارد که به اصطلاح سایت بالا برود و برای بالا بردن سایت به هاست و دامنه احتیاج دارد.

7. پشتیبانی سایت
آخرین مرحله پشتیبانی از سایت است در اغلب افراد این پشتیبانی را نادیده می گیرند اما این گام امری ضروری برای زنده نگه داشتن سایت است و احتمال موفقیت سایت را افزایش می دهد.

با پیروی از این 7 مراحل طراحی سایت؛ فرآیند بسیار راحت تر و سریعتر پیش می رود. مجموعه آقای وب، تمام مراحل را دقیق و با کیفیت انجام داده و با پشتیبانی و نگهداری از وب سایت شما محافظت خواهد کرد.