بهینه سازی سایت

سئو سایت چیست؟

سئو سایت بر گرفته از search engine optimization است که معادلی چون SEO یا بهینه سازی موتور جست و جو است که همگی دارای یک مفهوم می باشند.
کاربران امروزه با انگیزه های گوناگونی در وب حضور دارند و در آن کارهای بسیاری انجام می دهند.
در میان این کارهایی که انجام می شود، سر زدن به گوگل یا دیگر ابزارهای جست وجو، اقدامی است که عمده کاربران وب انجام می دهند وگوگل هم به نیاز کاربران پاسخ میدهد و نقش مهمی در رونق کسب و کارهای آنلاین ایفا می کند.
مدیران سایت ها در یافته اند که حضور در رتبه بالای نتایج گوگل به معنای بازدید بیشتر از سایت شان است که این کسب رتبه بسیار ارزشمند است.
سئو یا بهینه سازی، به تجربه، دانش، زمان و صبر نیاز دارد که اهمیت تجاری سایت و تلاش برای حضور بهتر در کسب درآمد را رقم می زند.
سئو به صورت تخصصی در بازاریابی آنلاین قرار گرفته است و همچنین کارشناسان این حرفه برای عملکرد هرچه بهتر سایت، تلاش میکنند و طی عملیاتی که به صورت مداوم بروی سایت انجام می دهند آن را به بالاترین نقطه گوگل می رسانند.

مجموعه آقای وب با توجه به همه استاندارد ها و اصول سئو سایت و بازاریابی اینترنتی، سایت شما را به موفق ترین و محبوب ترین وب سایت ها تبدیل می کند تا در کسب و کار خود پیشرفت روزافزونی داشته باشید.

seo site

هدف سئو سایت چیست؟

هدف سئو، ارتباط مناسب وب سایت با کاربران است. اینکه سایت را صدر نشین گوگل یا موتورهای جست و جو کند.
این بهبود رتبه نیاز به زمان دارد اما برای وب سایت بسیار حائز اهمیت است که در صفحه اول نتایج باشد و بیشترین کلیک را آن سایت مورد نظر داشته باشد.
بازدید از سایت یکی از اهداف مهم سئو است. قطعا باعث برند سازی موثری می شود و همچنین این بازدیدها، افزایش رتبه ی سایت را به مراتب بالا می برد.
یکی دیگر از هدف های بسیار مهم سئو، افزایش فروش محصولات موجود در سایت است که امروزه این روش دارای محبوبیت بسیاری برای فروش آنلاین است و کاربران را به سمت فروشگاه های خود ترغیب میکنند، حال حضوری یا غیر حضوری!!!
این افزایش فروش باید همراه تبلیغات باشد.
وب سایت ها، محیطی بسیار مناسب برای تبلیغات است و افراد بسیاری را به صورت اینترنتی جذب کرده سپس می تواند در فروش محصول تاثیرگذار باشد.

استاندارد های سئو سایت

1. تکنیک های سئو

مهمترین و تاثیرگذارترین روش برای موفقیت سایت، رعایت همه ی استاندارد ها است.
اینکه همه ی کدهای html به خوبی نمایش داده شود زیرا کدنویسی سایت جایگاه بسیار مناسبی برای گوگل دارد.
همچنین سرعت نمایش صفحات سایت، نمایش سایت در موبایل(طراحی سایت ریسپانسیو) میتواند در بهبود رتبه موثر باشد با این وجود بیشتر سایت ها در حال حاضر نمایش مطلوبی در موبایل دارند، این یکی دیگر از فاکتورهای گوگل برای تعیین جایگاه ای بالا برای نتایج است که مستقیم برای بهینه سازی سایت تاثیر دارد.
اگر زمان لود شدن یکی از صفحات سایت بیشتر باشد احتمال خروج کاربران از سایت بسیار است یا اگر نمایش سایت در صفحه موبایل کوچک یا بزرگتر از حد مجاز باشد، بازدید کاربران از آن صفحه بسیار کم می شود و همین باعث افت رتبه سایت می شود.

2. تولید محتوا

محتوا پادشاه صفحه است!!! موتورهای جست و جو، کلمات وعبارت های هر صفحه را بایگانی می کند.
برای عملکرد بهتر، کلمات باید در مکان های خودشان به درستی قرار بگیرند تا بهترین عملکرد را برای سایت داشته باشد.
مهمترین بخش در متن، انتخاب کلمه کلیدی درست است.
شما باید عبارت هایی را انتخاب کنید که واقعا مخاطبان سایت آنها را جست و جو می کنند.
عبارت کلیدی که انتخاب می کنید باید دارای شرایط زیر باشد:
• مربوط به موضوع اصلی سایت
• مطمئن باشید که کاربران آنها را جست و جو می کنند.
رعایت استاندارد های نگارشی، tittle، tag و … مواردی هستند که حتما باید رعایت شود زیرا در صورت رعایت نکردن نتیجه عکس بروی سایت خواهد داشت.

3. لینک سازی

لینک سازی جزء دسته ی مهمی برای رتبه گرفتن سایت محسوب می شود.
لینک سازی به گوگل نشان میدهد که سایت شما بسیار باارزش است بنابراین برای بالا بردن محبوبیت سایت، بک لینک می تواند یکی از موثر ترین روش ها باشد.
لینک سازی شامل 2بخش است:
• لینک داخلی
• لینک خارجی
لینک های داخلی باعث ارتباط صفحات سایت می شود که این نشان دهنده ساختار مناسب سایت با یکدیگر است.
لینک خارجی اعتبار و ارزش سایت را به گوگل یا موتور های جست و جو نشان می دهد.
کیفیت و تعداد لینک ها بسیار مورد توجه است برای آشنایی بیشتر بک لینک ها می توانید از ما کمک بخواهید.

بهینه سازی سایت

 

سئو سایت و کلمات کلیدی

قبل از اینکه شما بتوانید طراحی وب سایت را برای موتور های جستجو بهینه کنید ، ابتدا باید بدانید که جه کلماتی را قرار است هدف گیری نمایید. برای یک شروع خوب ۳ یا ۴ کلمه کلیدی را که دوست دارید طراحی وب سایت برای آن ها رتبه خوبی کسب کند انتخاب نمایید.
با قرار گرفتن این کلمات کلیدی در ذهنتان ، شما می توانید هدف خود را این گونه مشخص کنید که با جستجوی هر یک از این کلمات در گوگل، طراحی سایت شما جزو ۱۰ نتیجه اول باشد.

تگ عنوان در سئو سایت

اولین و مهم ترین اقدام سئوکه باید بر روی صفحات خود انجام دهید تگ عنوان می باشد. فواید استفاده از تگ های عنوان که در بهینه سازی سایت استفاده می شود شامل ۳ بخش می باشد :
• کاربری که برای کلمه کلیدی شما جستجو کرده است ، در صورتی که عنوان طراحی سایت شما مثل عبارت جستجو شده باشد ، لینک و عنوان طراحی وب سایت شما را به صورت مشخص(bold) شده مشاهده می کند و به همین دلیل می تواند تعداد کلیک برای طراحی وب سایت شما را افزایش دهد نسبت به وقتی که از تگ عنوان استفاده نشده است.
• باعث افزایش رتبه بندی شما در موتور های جستجو خواهد شد .
• به موتور های جستجو کمک می کند تا بین صفحاتی که ممکن است شبیه هم باشند تفاوت قائل شود.

افزایش تعداد کلیک در سئو سایت

بهینه سازی سایت در موتور های جستجو تنها قرار گرفتن در رتبه های برتر و صفحات اولیه موتور های جستجو نیست ، بلکه به معنای جذب میزان ترافیکی است که شما از طراحی سایت خود انتظار دارید.
به عنوان مثال اگر شما عبارت “طراحی سایت اختصاصی” کلمه کلیدی شما باشد، هنگامی که کاربر روی عبارت “طراحی سایت اختصاصی” جست و جو می کند، در صورتی که عبارت جستجو شده در عنوان طراحی وب سایت شما موجود نباشد ، کاربر فرق زیادی میان طراحی سایت شما و دیگر طراحی وب سایت ها مشاهده نمی کند.
اما اگر عنوان طراحی سایت شما شامل کلمه کلیدی مورد نظر شما باشد ، کاربر با جستجوی کلمه کلیدی ، عنوان طراحی وب سایت شما را به صورت پررنگ و مشخص مشاهده می کند و این به مقدار بسیار زیادی میل کاربر را برای مشاهده طراحی وب سایت شما افزایش می دهد.

سئو سایت

 

سئو کلاه سفید و سئو کلاه سیاه

سئو کلاه سفید به مجموعه تکنیک ها، استراتژی ها و روش هایی که از همه ی اصول و قوانین موتورهای جست و جو پیروی می کنند، اشاره دارد.
این روش به معنی فریب یا دستکاری موتور جست و جو یا کاربران نیست و تمرکز اصلی برای داشتن محتوایی ارزشمند برای کاربران است.
سئو کلاه سیاه به تکنیک هایی گفته می شود که با فریب و دست کاری موتورهای جست و جو برای رسیدن به رتبه بندی بالا بکار می رود.
این روش نادرست است و هیچ موتور جست و جویی این را تایید نمیکند و وب سایت هایی که از این روش استفاده کنند را تنبیه می کند.

بازاریابی سئو چیست؟

بسیاری از افراد معتقدند که بازاریابی سئو همان بازاریابی محتوا است. براساس این باور می توان گفت، برای اینکه بتوانیم سایت را بهینه سازی کنیم باید ابتدا محتوایی بسیار قوی تولید کنیم بنابراین بدون تولید محتوا، سئو هیچ ارزشی ندارد و صد در صد بازدهی کمتری خواهد داشت.
برای داشتن یک محتوای خوب باید ابتدا کلمات کلیدی موثر را بررسی کنیم تا تاثیر مثبتی داشته باشد.
پس قدم اول برای داشتن سایتی برای بازاریابی، داشتن محتوای مناسب است.
هدف بازاریابی سئو برای بهبود عملکرد سایت در گوگل یا سایر موتور های جست و جو است که صاحبان مشاغل درآمد بیشتری را داشته باشند این روش بازاریابی، با طراحی سایتی از نظر زیبایی، جذابیت، محتوای مناسب، کارایی و عملکرد خوب، امکان پذیر است.
همچنین در بازاریابی سئو، رقابت زیاد است پس باید وب سایت هایی را راه اندازی کرد که در این رقابت با در نظر گرفتن هدف، بازاریابی موفق داشته باشند.
پس رکن مهم هر کسب و کاری، بازاریابی هدفمند است و سئو هم برای نتیجه بخش بودن این بازاریابی کمک میکند.

نتیجه کلی از مفهوم سئو!

• هرچه صفحات بیشتری از یک سایت در موتور جست و جو قرار بگیرد بهتر است.
• بیشترین مخاطبان سایت ها را موتورهای جست و جو فراهم می کنند.
• کیفیت محتوا سایت را بالا ببرید. سایت باید حرفی برای گفتن داشته باشد که بتواند دیگران را به دیدن و خواندن آن دعوت کند.
• با سایت های دیگر لینک کنید و از آنها بخواهید که به شما لینک دهند البته سایت هایی با اعتبار بالا!
• مقالات مفیدی را در سایت منتشر کنید و در آن لینک های داخلی به آدرس سایت خود بدهید.
• در شبکه های اجتماعی فعالیت داشته باشید.
• سایت خود را به تمام سایت های معتبر معرفی کنید.