طراحی سایت ریسپانسیو

شاید تا به حال برایتان پیش آمده که وقتی با موبایل در حال وب گردی هستید و از سایت های مختلف بازدید می کنید، از لحاظ سایز سایت ها در آن دستگاه دچار مشکل می شوید در این مواقع طراحی سایت ریسپانسیو یا شی گراء توسط طراحان صورت نگرفته است.

طراحی سایت ریسپانسیو به گونه ای است که وب سایت ها با تمام دستگاه ها از جمله تلفن همراه، تبلت، کامپیوتر و… تغییر سایز دهد و شما با تغییر سایز صفحه مشاهده خواهید کرد که فونت ها و لینک ها کاملا در سایز مناسب خودشان قرار دارند و شما به راحتی آن را می بینید.

برای تست ریسپانسیو بودن سایت می توانید مرورگر خود را ازحالت maximize خارج کنید و با موس خود صفحه مرورگر را کوچک و بزرگ کنید ، می بینید که سایز صفحه تغییر می کند اما نوشته ها و لینک ها همچنان خوانا هستند و نیازی به zoom in یا zoom out ندارند ، این کار را هم در صفحه اصلی و هم در صفحات داخلی تست کنید.

طراحی سایت ریسپانسیو، سبکی در طراحی سایت و تکنیک‌هایی در ساخت صفحات وب است که منجر به تولید صفحاتی می‌شود که می‌توانند به ابعاد مرورگر که کاربر از آن استفاده می‌کند، واکنش مناسبی نشان دهند و المان‌های خود را طوری تغییر دهند که علاوه بر دسکتاپ، پاسخگوی بازدیدها از روی موبایل و تبلت نیز باشند.

طراحی سایت ریسپانسیو در اصفهان

فریم ورک های ریسپانسیو چیست؟

امروزه فریم ورک هایی توسط بزرگان طراحی و مغز های متفکر طراحی شده است که کار برای توسعه دهندگان را آسان کرده است معروف ترین این فریم ورک ها عبارتند از:
• Bootstrap
• Foundation
• Gumby
• Skeleton

مزایای طراحی سایت ریسپانسیو چیست؟

ریسپانسیو بودن سایت اهمیت زیادی برای کاربران دارد زیرا امروزه 70 درصد افرادی که از سایت ها بازدید می کنند با موبایل یا تبلت در حال مشاهده هستند و این آمار روز به روز در حال افزایش است و باعث برند سازی آنلاین شما می شود.

ریسپانسیو نبودن سایت می تواند لطمه جدی به صاحبان سایت وارد کند و آمار بازدیدکنندگان را بسیار کاهش می دهد و همچنین باعث پایین آمدن رتبه سایت و عقب ماندن در نتایج گوگل می شوند.

آیا ابزاری برای تست سایت ریسپانسیو وجود دارد؟

امروزه ابزارهای آنلاین و روش های مختلفی برای تست ریسپانسیو بودن وب سایت وجود دارد که با وارد کردن آدرس سایت به یکی از آدرس های زیر، آن سایت را کاملا آنالیز می کند و بعد از تجزیه و تحلیل ساختار صفحه، گزارشی از ریسپانسیو بودن سایت به شما می دهد.

• ابزار Xrespond
ابزار xrespond نحوه نمایش سایت شما در سایز های مختلف در یک صفحه نمایش می دهد و با اسکرول کردن صفحه می توانید سایزهای استاندارد صفحه نمایش و نحوه نمایش سایت در آنها را مشاهده کنید.

طراحی سایت ریسپانسیو

• ابزار Risponsinator
این ابزار تمام حالت های نمایش سایت را به صورت افقی در سایز های مختلف، زیر هم نمایش می دهد.

شاید Responsinator ابزار مناسب برای تست ریسپانسیو بودن سایت به صورت آنلاین نباشد و از نظر سایز بندی و امکانات ضعیف تر از Xrespond باشد.

ولی ظاهر جذاب این سایت به شما کمک می کند که حتی از تصویر ساخته شده به عنوان یک نمونه از سایت خود در موبایل استفاده کرده و در طراحی های خود از آن بهره بگیرید.

• ابزار Google Mobile Test
یکی از قوی ترین ابزار های مورد استفاده برای تست ریسپانسیو بودن سایت که توسط گوگل معرفی شده است.

تفاوت اصلی آن با ابزارهای دیگر این است که در اینجا نمایی از سایت در سایزهای مختلف نمایش داده نمیشود بلکه براساس استانداردهای گوگل و تجربه کاربری در موبایل بررسی می شود.

inspect element چیست؟

همه این ابزار معرفی شده تاکنون بر روی آدرس های اینترنتی و سایت های دیگر بودند ولی شما با استفاده از inspect element قادر به مشاهده سایت خود در اندازه های دلخواه هستید.

برای استفاده از روش باید بر روی سایت کلیک راست کنید و گزینه inspect را بزنید. در این مرحله پنجره ای به شما نمایش داده می شود که در گوشه ی سمت چپ آن آیکون موبایل را مشاهده می کنید، با انتخاب این گزینه نحوه نمایش سایت را در موبایل و تبلت می توانید ببینید.

طراحی سایت ریسپانسیو

مجموعه آقای وب با سالها سابقه درخشان در طراحی سایت ریسپانسیو قادر است به شما در این زمینه کمک کنند و با رعایت تمام اصول و استانداردها سایت های مناسب به شما تحویل دهند.

مشاوره طراحی سایت

طراحی سایت ریسپانسیو در اصفهان با مجموعه آقای وب

شما با طراحی سایت ریسپانسیو در اصفهان با مجموعه آقای وب به سایت دلخواه خود دسترسی پیدا می کنید و با رعایت همه استاندارد ها و اصول سئو و بازاریابی اینترنتی، سایت تان را به موفق ترین وب سایت ها، در انواع گوناگون فعالیت تان تبدیل کنید. حتی اگر نمیدانید از کجا باید برای کسب و کار خود شروع کنید یا اینکه کدام طراحی مناسب نیاز شغل تان است!! با مشاوران ما تماس بگیرید تا اطلاعات کامل را در هر زمینه ای از جمله طراحی سایت، طراحی فروشگاه اینترنتی، اپلیکیشن، سئو سایت و…به شما اطلاع رسانی کنند.این مجموعه در24 ساعته قادر به پاسخگوئی خواسته های شما مشتریان می باشد.

موضوعات مرتبط با طراحی سایت :

طراحی سایت شرکتی

طراحی سایت صنعتی

طراحی سایت تبلیغاتی

طراحی سایت در اصفهان

طراحی سایت حرفه ای

طراحی سایت بازاریابی

طراحی سایت معماری

سئو در اصفهان