تولید محتوا چیست؟

امروزه برای دیده شدن در فضای مجازی باید محتوا تولید کرد اما این تولید محتوا چگونه باید باشد؟ اصلا تولید محتوا مجازی چیست؟

تولید محتوا نقش مهمی در موفقیت یک سایت دارد و گامی که کار تولید محتوا برایافزایش رتبه در وب سایت انجام داده است بسیار شگفت انگیز بوده، بنابراین نویسندگان و متخصصان سایت ها برای تولید محتوا در تلاشند تا محتوایی با کیفیت و منحصر به فرد برای ارتباط موثر با کاربران وب سایت ها ایجاد کنند.

همچنین محتوا با کیفیت باعث می شود که رتبه وب سایت به طور چشمگیری افزایش پیدا کند به همین دلیل است که بعضی از مدیران سایت ها برای تولید محتوا سعی می کنند وبلاگ نویسان حرفه ای را استخدام کنند .

همه ما روزانه با حجم زیادی از مطالب در اطرافمان برخورد داریم و تمامی مواردی که دیده ایم، شنیده ایم یا مطالعه کرده ایم اعم از عکس ها، فیلم ها، پادکست ها و… نمونه هایی از محتوا هستند.

پس اگر صاحب کسب و کاری هستید یا صرفا به دنبال افزایش بازدید وب سایت خود هستید یکی از راه های اصولی برای رونق کار خود تولید محتوا ایده آل می باشد.

تولید محتوا

ویژگی های اصلی تولید محتوا

بررسی هدف 
بسیار ضروری است که هدف خودتان را از ایجاد یک محتوای خوب مشخص کنید. شما به وسیله تولید محتوای جامع، افرادی که مایل به مطالعه آن محتوا هستند را می توانید جذب کنید. بنابراین ویژگی اصلی محتوا بررسی افرادی است که قصد برقراری ارتباط با آنها را دارید.

ایده برای محتوای جذاب
پس از بررسی هدف،  تولید محتوای خلاقانه و جذاب بسیار اهمیت دارد که کاربران را هنگام مطالعه یا مشاهده جذب آن کند.

محتوای کار آمد
وقتی مخاطبان در حال خواندن مطالب از سایت شما هستند در واقع به دنبال برطرف کردن نیازهای خود هستند و شما باید با ایجاد محتوا کارآمد برای وقت کاربران ارزش قائل شوید تا خواننده ترغیب شود مطالب را تا انتها دنبال کند.

تهیه لیستی از کلمات کلیدی
یکی از مهمترین دلایل افزایش رتبه سایت، انتخاب کلمه کلیدی مناسب است. کلمه کلیدی نیازمند لیستی از کلمات منظم و طبق برنامه برای ایجاد محتوای ارزشمند است.
کلمات کلیدی برای ابزارهای سئو بسیار اهمیت دارند و کلماتی که بیشترین جستجو را دارد توسط گوگل یافت می شود.

استفاده از مطالب طولانی
اندازه یک محتوای استاندارد برای وب سایت، بین 2 تا 3 هزار کلمه می باشد. حداقل تعداد کلمه ای که می توانید به کار ببرید 500 کلمه است.

اگر مطلب شما کمتر از 500 کلمه باشد، از نظر گوگل ممکن است جریمه شوید و اگر بیشتر از 4 هزارکلمه باشد، بهتر است آن را در دو مقاله تقسیم کنید.

رعایت لینک های داخلی
لینک های داخلی در صفحات سایت باعث ایجاد ارتباط صفحات با یکدیگر می شود و همچنین از نظر گوگل هم بهترین تکنیک برای ارتباط صفحات سایت به حساب می آید.

معرفی منبع یا لینک از سایت
برای موتورهای جستجو بهتر است که محتوایی را از جایی کپی نکنید و اگر هم این کار را انجام دادید حتما منبع آن را ذکر کنید یا لینک آن منبع را در سایت قرار دهید تا گوگل شما را جریمه نکند و محتوای شما دارای اعتبار باشد.

تولید محتوای

انواع محتوا

• محتوا متنی: این نوع محتوا برای ارزش کاربر و سئو سایت بسیار اهمیت دارد.
• محتوا صوتی: این نوع هم برای ارزش کاربر و سئو سایت بسیار اهمیت دارد که همان پادکست ها می باشد.
• محتوا تصویری: همان موشن گرافیک و تیزرها هستند که برای بالا بردن قدرت مفاهیم در سئو سایت بسیار موثر است.

اصول تولید محتوای متنی چیست؟

چگالی کلمات کلیدی، عنوان بندی، روان بودن متن و استفاده کردن کلمات کلیدی در ابتدای پاراگراف از اصول ابتدایی تولید محتوا است که در مجموعه آقای وب به تمام این نکات توجه می شود و  البته ما سایت های بسیاری را در صدر الگوریتم گوگل قرار داده ایم و نگارش خود را مرتب به روز می کنیم.

هزینه تولید محتوا چقدر است؟

در تولید محتوا متنی هزینه براساس هر کلمه می باشد که هرچه تعداد کلمات برای صفحات سایت بیشتر باشد هزینه به مراتب بالاتر می رود. همچنین هزینه محتوا تصویری مانند موشن گرافیک بر اساس ثانیه ای می باشد.