سئوی بیرون صفحه

در مقاله بایدها و نبایدها در انجام بهینه سازی  به این نتیجه رسیدیم که سئو به تنهايی کار نميکند، سئو بايد با بازاريابی، برندسازی، بازاريابی رسانۀ اجتماعی، بازاريابی جستجوی پولی یا به عبارت دیگر سئوی بیرون صفحه سروکار داشته باشد. وقتی سئو با فعاليت های تبليغاتی مانند رسانه های اجتماعی، تبادلات، بازاريابی و برند سازی ترکيب مي شود، بهترين نتيجه را خواهد داشت. انجام تغييرات برای بهينه سازی سایت، کاربسيار دشواری است. سئو برای تاثير بيشتر بايد با بقيه جنبه های بازاريابی که در پايين ذکر شده است ادغام شود:

برندسازی

برای موفقيت سئوی بیرون صفحه بايد برندتان در بازار مطرح و محبوب شود. در اين صورت برند يک شرکت ‌می تواند با ارزشمندترين دارايی برای آن شرکت باشد و سئو اين موضوع را تقويت می کند.

بازاريابی آفلاين

بازاريابی آفلاين تمرين خوبی برای سئوی بیرون صفحه است تا عباراتی که درکمپين های بازاريابی آفلاين استفاده شده اند را جستجو کنند و ببينند آيا همان شرکت بهترين يافته ها را برای آنها دارد يا خير. اگر اين گونه نبود، بنابراين يک فرصت بسيار مناسب را از دست داده و پول زيادی را هدر داده اند.

اگر کمپين های آفلاين با سئو ادغام شوند، پس با مقداری کار قبلی مي توان تضمين کرد که سایت شما با هر جستجوی تبليغاتی آفلاين پيدا خواهد شد. پاسخ ها افزايش مي يابند. اين ادغام را مي توان با کمک گرفتن از يک گروه سئو کار يک گام به جلوتر برد تا واژه های انتخاب شده را در کمپين های آفلاين
استفاده کنند. از واژه های صحيح در کمپين های آفلاين استفاده کنيد تا سایت شما در جستجوهای رقابتی بهتر عمل کند.

تبليغات پرداخت به ازای هر کليک

استفاده از تبليغات پرداخت به ازای هر کليک و سئو ميتواند پول شما را ذخيره و باعث افزايش پاسخ دهی شود. اگر جستجوگران يک سایت را در يافته های پولی و پويا ببينند، درآن هنگام احتمال بيشتری وجود دارد که آنها بر روی سایت شما کليک کنند. ميتوان از تبليغات پرداخت به ازای هر کليک برای تثبيت شهرت و پاسخ دهی کليدواژه های احتمالی برای سئو استفاده کرد. مي توان از موفقيت سئو برای گروهی از کليدواژه ها استفاده کرد تا کليد واژه های مرتبط را پيشنهاد داد.

بازاريابی در رسانه های اجتماعی

خود سایت، لينک، ذکر سایت شما در رسانه های اجتماعی (فيس بوک،توييتر و گوگل پلاس) بر نتايج سئو تاثير دارد و بخشی از عامل هايی است که موتورهای جستجو برای رتبه بندی سایت ها استفاده  می کنند. همچنين، يافته های موتورهای جستجو برای صفحاتی که افراد مرتبط از آنها استفاده مي کنند در حال شخصی شدن هستند. رسانه های اجتماعی هم چنين جای مناسبی برای ترويج محتواست تا بتوانید از سایت های ديکر لينک دريافت کنید. بنابراين رسانه های اجتماعی و گروه های سئو در حد امکان نزديک به هم کار میکنند.

بازاريابی رايانامه ای

اين کار زياد مد نيست و صحبت زيادی هم راجع به آن نشده است، اما بهترين راه برای ترويج محتوا، رايانامه است. با ساختن فهرستی از آدرس های رايانامه ميتوانيد محتوای خود را به يک خبرنامه رايگان بفرستيد که يکی از قدرتمندترين ابزارهای سئو است . سئو کارها بايد با تمام کسانی که فهرست های موجود در رايانامه را مديريت مي کنند همکاری داشته باشند.

 PR (روابط عمومی)

سئوکارها از شرکت ها و سازمان های روابط عمومی شکايت دارند. سئوکارها اعتقاد دارند که گروه هاي روابط عمومی توانايی ايجاد محتوای مناسبی که بتوان آن را از طريق رسانه های اجتماعی به اشتراک گذاشت را ندارند. آنها تعداد لينک ها در تبليغات و انتشارات مطبوعاتی خود افزايش مي دهند که اين کار فرصت های کليد واژه ای را به هدر مي دهد. هرچه هست، گروه های روابط عمومی امکانات زيادی را بنا به سه دليل در خدمت سئو کاران قرار مي دهند

1- آنها بودجۀ زيادی برای محتوا و تبليغات در دست دارند که ميتواند منجر به تکثير و لينک سازی در رسانه های خبری و اجتماعی شود.
2- آنها روابط وب نوشتی و مطبوعاتی دارند که برای يک سئوکار لينک ساز بسيار مناسب است.
3- ازکليشه های مطبوعاتی آبکی که بگذريم ، بعضی از گروه های روابط عمومی ايده های بزرگی دارند که مي تواند لينک خوبی بدست آورد. با ادغام دو نکته بالا شما به يک لينک ساز رويايی تبديل خواهيد شد.

لينک سازی سئو نوعی روابط عمومی است. پس بايد با گروه های روابط عمومی دوست شويد

تحليل بازديدکننده و تبديل او به مشتری دائم

داشتن بازديدکننده های زياد چه فايده دارد وقتی نتوان آنها را به مشتری دائم تبديل کرد؟ پس سئو کارها بايد مطمئن شوند بازديدکننده هايی که جذب ميکنند روزی به مشتری تبديل خواهند شد. يعنی آنها بايد با گروه های تحليلی که رفتارهای بازديدکننده ها را مورد مطالعه قرار ميدهند، همکاری کنند. سئو کارها بايد مطمئن شوند صفحاتی که بازديدکننده ها از آنها ديدن ميکنند محتوای مناسب و جذابی داشته باشد. البته هميشه در اولين بازديد، اين تبديل بازديد کننده به مشتری صورت نميگيريد.
پس اگر مشتری نباشد هيچ سودی برای سئوکارها نيست، مخصوصا وقتی که بودجه به پايان ميرسد و شواهد کمی وجود دارد که سئو موفقيت آميز عمل کرده باشد. اين معما دوباره به گروه های تحليلی برمي گردد که اولين بازديد ادامه پيدا خواهد کرد و مشتريان بارهای متمادی از صفحۀ شما بازديد کنند. پس سئوکارها بايد هميشه با گروه های تحليلی در ارتباط باشند.

 

 

مطالب اخیر

No Comments

پیام بگذارید

سایت آقای وب با تکیه بر سابقه علمی مدیران خود در زمینه سیستم های نرم افزاری به خصوص سیستم های کاربردی مفتخر است با آگاهی کامل از نیازها و خواسته های مشتریان، فن آوری روز دنیا را در اختیار آنان قرار دهد.

ما را دنبال کنید

راه های برقراری ارتباط

ایمیل: info@Aghayeweb.com
تلفن:03132666400

WhatsApp chat