روش های مختلف سئو سایت

سایت شما به محتوای با کيفيت نياز دارد و ايجاد آن هرروز مشکل تر خواهد شد. سئوی موفق به محتوای باکيفيت نياز دارد. هرچه شرکت‌ های بيشتری با اين قضيه آشنا مي‌ شوند، سطح کيفيت هم بالاتر مي رود و هيچ وقت متوقف نخواهد شد. پس هر چه سئوی خود را زودتر آغاز کنيد، اين کار آسان تر خواهد بود. در مقاله گذشته مطالبی در مورد اصول بهینه سازی سایت عنوان کردیم. حال قصد داریم شما را با انواع روش های سئو سایت آشنا سازیم.

سئو مانند يک معدن طلا است. اين طلا بخش بزرگی از تجارت اينترنتی در بازار شماست. اگر تجارت الکترونيکی اکنون فوق العاده است، تصور کنيد در آينده چه خواهد شد. برای اينکه طلا بدست بياوريد بايد وب سایت شما عملکرد مناسبی در موتورهای جستجو داشته باشد. پس شما به يک سئوی موفق نياز داريد. اگر اين امر را ناديده بگيريد بازی را خواهيد باخت.
هر روز در سئو قوی، قوی تر مي شود و ضعيف بايد بيشتر تلاش کند . هر چه بيشتر سئوی خود را به تعويق بياندازيد، ديرتر به موفقيت خواهيد رسيد و هزينۀ بالاتری بايد بپردازيد. بنابراین لازم است  انواع روش های بهینه سازی سایت را سریعاً بشناسید

سئوی کلاه سياه

سئوی کلاه سياه به هرچيزی گفته ميشود که گوگل آن را تظاهر به داشتن کيفيت محتوا يا لينک طبيعی متهم کند که اين شامل موارد زير ميشود:

محتوای کلاه سياه

محتوای ماشينی يعنی محتوای ضعيفی نوشته شده است. (برای مثال توسط نويسندۀ غير بومی) که شامل لينک يا جستجوهای بلند ميشود. محتوای بيش از حد بهينه سازی شده، که اين نوعی تناقض است . اما به تلاش بيش از حد در بهينه سازی اشاره دارد. اين کار شامل تراکم کليدواژه در يک صفحه و از بين بردن زبان طبيعی به خاطر تکرار کليدواژه اشاره دارد.

لينک های کلاه سياه

لينک های کلاه سياه يا مخفی لينکهای پولی هستند که برچسب *nofollow را به همراه دارند. لينکهای پولی شامل آن دسته از لينکها ميشوند که جايزه ای هستند (مانند تخفيف يا جايزۀ رايگان يا کلاه برداری).

سئوی کلاه سفيد

سئوی کلاه سفيد، داده-محور و محتوا محور است. هيچ موتور جستجويی تحليل هوشمندانۀ اطلاعات برای پيدا کردن موثرترين عکس العملها و کليدواژه های هدف را مواخذه نمي کند.

محتوای با کيفيت تعريف مشکلی دارد. ما در اين جا تعاريف گوگل و بينگ را خلاصه کرده ایم: 

  • محتوايی که جستجوگران از آن خوششان بيايد.
  •  محتوايی که به خاطر جستجوهای بلند بخشی از محتوای توليدی يک وب سایت نباشد.

بهينه سازی کيفيت محتوا برای موتورهای جستجو بخشی است که در صنعت سئو از آن غفلت شده است. البته اينکا ر بايد به صورتی انجام بپذيرد که به تجربۀ کاربر آسيبی نرساند. ترويج محتوا، وب سایت و برند اگر شامل پرداخت مستقيم يا لينک های تشويقی نشود، کلاه سفيد خوانده مي شود. انواع مختلف پرداخت غير مستقيم مناسب هستند. برای مثال، بیشتر رسانه های تخصصی و مشهور تحت پوشش سرمقاله در برندهايی هستند که با آنها تبليغ مي شود.

سئوی نوين

اکنون هستۀ سئو مدتهاست کليدواژه های صحيح، ساختار وب سایت، کيفيت محتوا، لينکها و ارتقاء را در نظر مي گيرد. اين امر درست است، اما سازمان دهی و جزييات در حال تغييرات زيادی هستند و اين نشان دهندۀ آغاز عصر نوين سئو است.

کيفيت محتوا

کيفيت محتوا اکنون اهميت بسياری بالايی دارد. چنين محتوايی را مي توان اين گونه تعريف کرد: محتوايی که جستجو گران به آن علاقه دارند.

رفتار کاربر

نتيجه کيفيت محتوا رفتار کاربر است. اين برای سئو بسيار حائز اهميت است. مهم ترين رفتارهای کاربر از اين قرارند:

  • بعد از اينکه وارد يک صفحه از صفحۀ يافته های جستجو شدند ، دوباره به صفحۀ جستجو باز گردند.
  •  محتوا را در وب سایت های اجتماعی به اشتراک بگذارند.

به اشتراک گذاری اجتماعی مي تواند مانند يک لينک ديگر تعريف شود ، اما به آن سادگی نيست. زيرا موتورهای جستجو مطمئن هستند که مي توانند تفاوت نقل قولها را دريابند. (شامل به اشتراک گذاری در گوگل پلاس يا توييتر) که آيا توسط يک شخص مورد اعتماد انجام شده اند يا خير. موتورهای جستجو درحال شخصی سازی صفحات مورد علاقه ای هستند که افراد يک حلقه آن را به اشتراک گذاشته اند. خود اين به تنهايی بازاريابی رسانۀ اجتماعی را بخشی از سئو کرده است.

در پایان نوبت برند سازی است. هيچ شکی نيست که برندهای بزرگ بالاترين رتبه ها را در موتورهای جستجو به خود اختصاص خواهند داد و گوگل به وضوح می گويد وب سایت هايی که به برندهای برتر در بازارشان تبديل مي شوند، موفقيت از آن آنها خواهد بود.

 

مطالب اخیر

No Comments

پیام بگذارید

سایت آقای وب با تکیه بر سابقه علمی مدیران خود در زمینه سیستم های نرم افزاری به خصوص سیستم های کاربردی مفتخر است با آگاهی کامل از نیازها و خواسته های مشتریان، فن آوری روز دنیا را در اختیار آنان قرار دهد.

ما را دنبال کنید

راه های برقراری ارتباط

ایمیل: info@Aghayeweb.com
تلفن:03132666400

WhatsApp chat