طراحی صفحه اصلی

طراحی صفحه اصلی سایت مانند هر اثر دیگری شامل اصولی است كه باید رعایت شود تا بتواند کاربر را با خود همراه كند و تعامل بين کاربر و سایت را بيشتر سازد.

سایت آقای وب در نظر دارد در طی سلسله مقالاتی نکات مهم طراحی تمام صفحات مختلف سایت را به شما آموزش دهد. پس با ما همراه باشید با اولین مقاله در مورد طراحی صفحه اصلی سایت .

زیباسازی تنها هدف در طراحی صفحه اصلی سایت نيست بلکه كارآیی صفحات است كه اهميت دارد. قبل از ساخت یک صفحه باید بدانيم چه عواملی آن را قدرتمند می كند و باید از چه كيفيتی برخوردار باشد. چه عواملی باید در نظر گرفته شوند تا سایتی موثر و كارآمد باشد.

طراحی صریح و مختصر

طراحی صریح و مختصر

در مرحله  اول یک صفحه باید فاقد هر نوع ابهامی باشد. همه چيز باید سليس و روان بوده و از استعاره و كنایه، بخصوص در عناصر بصری به دور باشد. یک صفحه منظم كاربر را قادر می كند تا در هنگام استفاده دچار اشتباه كمتری شود. شفاف سازی و خلاصه گویی نيز بسيار با اهميت است، اما نباید منجر به ایجاد صفحه ای شلوغ شود، زیرا عناصر زیاد، كاربر را گيج می كند. نکته اصلی آن است كه صفحه ی ما باید واضح و مختصر توام با هم باشد.

سرعت بالا در لود شدن طراحی صفحه اصلی سایت

سرعت بالا در لود شدن

یک صفحه اصلی خوب، نباید كند كار كند. باید بازده خوبی برای كاربر داشته باشد. مطابق بودن صفحه با درخواست كاربر بسيار با اهميت است زیرا به كاربر این اجازه را می دهد تا روش استفاده از الگوهای متداول را تشخيص دهد. صفحه اصلی باید به كاربر این اجازه را بدهد تا بتواند از فضاهای كاری بهترین استفاده را بکند.

صفحات وب یکی از سودمندی های تکنولوژی است كه توسط آن می توانيم كارهایمان را در زمان كمتر و با كمترین انرژی انجام دهيم، بنابراین باید سریع الانتقال باشد. طراحی صفحه اصلی كه تمامی این موارد را با هم داشته باشد مشکل است چون كار روی یکی ممکن است گزینه های دیگر را تحت تاثير قرار دهد. خلق یک صفحه ی ساده و زیبا، شفاف و سازگار یک هدف مشکل برای طراحان است.

تعامل بالا با کاربر طراحی صفحه اصلی سایت

تعامل بالا با کاربر

احتمالا این جمله را بارها و بارها شنيده اید كه ” كاربرت را بشناس”. یک صفحه اصلی موفق توجهش را روی كاربر و كاری كه می خواهد انجام دهد معطوف می كند. یکی از روشهای شناخت كاربر مصاحبه با آنهاست. در این روش می توانيد اطلاعاتی را در زمينه سطح سواد كاربران در زمينه كامپيوتر به صورت عمومی به دست آورید.

از طرف دیگر می توانید كاربرتان را آناليز كنيد. بدون شک كاربران باید بتوانند در هنگام استفاده از فرم ها كارآمد باشند. صفحه اصلی باید با آسان ترین و سریع ترین راه آنها رابه هدف و كاری كه می خواهند انجام دهند برساند. كاربر زمانی احساس موثر بودن می كند كه بتواند روی یک كار خاص تمركز كند. آناليز كار می تواند به طراح كمک كند تا آن وظایف را تشخيص دهيد و شما هستيد كه تصميم می گيرید چگونه كاربر آنها را اجرا كند. ممکن است شما راه های زیادی برای طراحی داشته باشيد اما چيزی كه مهمترین نکته است سریع الانتقال بودن صفحه شماست چون برای كاربر، صفحه واسط همان محصول است. آنها به طراحی و قدرتمند بودن سرورها اهميت نمی دهند چيزی كه می خواهند ببينند همان صفحه اصلی  سایت شماست.

انتخاب تصاویر و آیکون های مناسب

انتخاب تصاویر و آیکون های مناسب

عناصری هستند كه صفحات اصلی را می سازند. انتخاب نوع مناسب و تحت قاعده در آوردن هر كدام از این عناصر و ترتيب آنها با یک روش مناسب به ما كمک می كند كارایی صفحه مورد نظر را بالا ببریم. این عناصر شامل: صفحه آرایی، آیکون ها یا نشانه های تصویری، رنگ و … می باشند.

در كلام آخر، در یک صفحه اصلی، تمامی قسمتها باید با هم سازگار باشند، از رنگ گرفته تا لغات و اصطلاحات به كار رفته. در حقيقت باید هماهنگی درونی داشته باشند و همچنين از نظر محتوا نيز با هم سازگار باشند.

مطالب اخیر

No Comments

پیام بگذارید

سایت آقای وب با تکیه بر سابقه علمی مدیران خود در زمینه سیستم های نرم افزاری به خصوص سیستم های کاربردی مفتخر است با آگاهی کامل از نیازها و خواسته های مشتریان، فن آوری روز دنیا را در اختیار آنان قرار دهد.

ما را دنبال کنید

راه های برقراری ارتباط

ایمیل: info@Aghayeweb.com
تلفن:03132666400

WhatsApp chat